24 lutego 2022

Jak zmierzyć rozmiar rączki do tenisa?

Jak zmierzyć rozmiar rączki do tenisa?

Wielu graczy ma problem z ustaleniem, jak mierzyć uchwyty tenisowe, ponieważ nie są pewni, jaki rozmiar powinni dostać. Nie ma jednego pomiaru, który jest powszechnie stosowany, więc musisz wiedzieć, jaki jest Twój własny rozmiar uchwytu. Istnieje wiele sposobów na zmierzenie rozmiaru uchwytu, w tym za pomocą dłoni. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć odpowiedni rozmiar dla Ciebie. Powinieneś również wiedzieć, jaki rozmiar mają Twoje dłonie. Nie jest rzadkością, że dzieci mają większe palce niż dorośli, więc wybór odpowiedniego uchwytu tenisowego dla rozmiaru dłoni jest kluczowy.

Długość dłoni powinna być podstawą do określenia ilości zamawianego uchwytu. Mierzy się obwód wokół rękojeści. W USA rozmiary uchwytów wahają się od 4 3/4 cala do 4 1/2 cala. W Europie, rozmiar jest oceniany od 0 do 5. Jeśli nie jesteś pewien, najlepiej skonsultować się z lokalnym sprzedawcą. Dla porównania, rozmiar uchwytu rakiety tenisowej może się różnić w zależności od kraju.

Aby znaleźć właściwy rozmiar uchwytu, należy spojrzeć na obwód uchwytu. Średnica uchwytu rakiety tenisowej jest wyrażona jako pomiar wokół uchwytu. Zazwyczaj jest to zakres od 4 cali do 4 3/4 cala. Rozmiar uchwytu rakiety podany jest na nakrętce w pobliżu trzonu i gardzieli. Rozmiar uchwytu jest często gdzieś wydrukowany. Po dokładnym przyjrzeniu się można ustalić prawidłowy rozmiar.

Rozmiar rękojeści można określić na podstawie oględzin rękojeści. W USA rozmiary rękojeści są zazwyczaj oznaczone na dolnej części rękojeści. W Europie, są one oceniane od 0 do 5. Każda liczba oznacza inną miarę. Wybierając rakietę tenisową, musisz być świadomy, że wymiary mogą się różnić w zależności od kraju. Jeśli nie jesteś pewien, skontaktuj się z producentem. Powinni oni być w stanie powiedzieć Ci dokładnie jaki rozmiar powinieneś kupić.

Rozmiar uchwytu rakiety jest zazwyczaj podany na spodzie rączki. Może on wynosić od trzech i pół cala do czterech i trzech czwartych cala. Długość uchwytu jest zazwyczaj oznaczona na trzonku. Rozmiar uchwytu jest często oznaczony na szyjce i butt cap. Wysokość i szerokość są wymienione na uchwycie. Ten pomiar jest bardzo ważny, ponieważ może być użyty do określenia właściwego rozmiaru rakiety tenisowej.

Rozmiar rakiety tenisowej jest określany przez średnicę wokół uchwytu. Rozmiar uchwytu można znaleźć na szyjce i gardzieli rakiety. Jest on również wydrukowany na butt capie, który może być umieszczony w pobliżu gardzieli lub pod klapką butt capa. Niezależnie od tego, gdzie jest on umieszczony, dokładna kontrola ujawni rozmiar uchwytu Twojej rakiety. Ten pomiar jest bardzo ważny, ponieważ jest kluczowy dla prawidłowego dopasowania.

Kiedy kupujesz rakietę, musisz wziąć pod uwagę rozmiar uchwytu. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ chcesz czuć się komfortowo i pewnie z rakietą. Jeśli uchwyt rakiety jest zbyt duży, będziesz musiał go przyciąć, aby pasował do Twojej dłoni. Prawidłowo dopasowany uchwyt rakiety jest wygodny i bezpieczny, więc ważne jest, aby kupić taki, który jest dobrze dopasowany.

Rozmiar uchwytu to kolejny krytyczny pomiar. Rozmiar uchwytu to obwód wokół rakiety. W USA zazwyczaj używa się uchwytu czterocalowego, natomiast w Europie i Azji pięciocalowego. Dla najlepszego dopasowania, uchwyt powinien być o pół do dwóch cali większy od nadgarstka. W Unii Europejskiej należy zawsze kupować taki rozmiar uchwytu, który jest odpowiednio dopasowany do dłoni. Wybierając rakietę tenisową, nie zapomnij sprawdzić tabeli rozmiarów, aby upewnić się, że jest ona dla Ciebie odpowiednia.

Oprócz rozmiaru uchwytu, należy również wziąć pod uwagę rozmiar uchwytu rakiety. Chwyt rakiety może mieć wpływ na wydajność gracza w meczu. Nieprawidłowy rozmiar uchwytu może powodować skurcze nadgarstka i łokieć tenisisty. Użycie prawidłowego rozmiaru uchwytu rakiety jest kluczowe dla komfortu i optymalnej wydajności. Kluczem do pomiaru rakiety jest zmierzenie dolnej fałdy dłoni dominującej. Im większa fałda, tym mniejszy powinien być uchwyt.

Powiązane artykuły