24 lutego 2022

Rodzaje piłek tenisowych

Rodzaje piłek tenisowych Wilson

Wybierając piłkę tenisową, masz wiele opcji. Istnieją dwa podstawowe rodzaje piłek: zwykłe i extra duty. Dla kortów glinianych, regularne kulki celne są cieńsze i mniej rozmyte. Nie będą one podnosić gliny. Extra piłek celnych są grubsze i bardziej wytrzymałe, i są wykonane, aby trwać dłużej na trawie i kortach twardych. Oba mają różne korzyści i wady, ale wszystkie one mają jedną wspólną cechę: trwałość. Istnieją pewne zalety korzystania z regularnych piłek celnych, jak również wady korzystania z nich.

Regular Duty: Piłka tenisowa Regular Duty jest przeznaczona dla graczy, którzy nie grają zbyt intensywnie, na bardziej miękkie nawierzchnie. Jednakże, zwiększona zawartość wilgoci może spowodować, że piłki Regular Duty będą się bardziej puszyć. W przeciwieństwie do piłek Extra Duty, te piłki mają tendencję do szybszej gry, ale są mniej wytrzymałe niż typ Extra Duty. Czerwone logo Wilson sprawia, że są one łatwe do zidentyfikowania. Są to najlepsze opcje do gry na wszystkich rodzajach kortów.

Wolne: Te piłki są bardziej miękkie i mają mniejszą sprężystość niż standardowe piłki. Trwają one dłużej, aby zareagować po trafieniu, ale nie grają tak szybko. Są one dostępne w różnych kolorach i materiałów piankowych. Są one czasami nazywane bezciśnieniowymi piłkami, i są w opakowaniu lub puszce. Nie są one pod ciśnieniem, więc nie spłaszczają się i nie mają tego samego odbicia lub spin. Te wolne piłki tenisowe są również idealne do gry na powierzchniach wewnętrznych.

Regular Duty: Piłki Regular Duty zostały zaprojektowane dla bardziej miękkich powierzchni. Będą one bardziej puszyste z brudu i wilgoci, ale grają szybciej niż Extra Duty. W związku z tym, Regular Duty piłka tenisowa jest mniej wytrzymała niż Extra Duty. Te piłki będą trwać dłużej, jeśli są one używane na twardych kortach. Raport obejmuje wszystkie kluczowe czynniki, które wpływają na rynek piłek tenisowych. Raport daje również wgląd na konkurencyjnym krajobrazie.

Właściwy rodzaj piłki tenisowej jest ważny dla Twojej gry. W zależności od tego, w jakim wieku jest Twoje dziecko, powinno ono używać różnych rodzajów piłek do 12 lub 13 roku życia. Im starsze jest dziecko, tym mniejsza powinna być średnica piłki. Jeśli grasz na glinianych nawierzchniach, najlepsza jest piłka o normalnej wytrzymałości. Niezależnie od powierzchni, piłki ekstra duty są lepsze dla kortów twardych. Piłki extra duty będą trwać dłużej na korcie i nie są tak łatwe do złamania.

Wysokiej jakości piłka tenisowa zapewni stałe odbicie. Różnica między zwykłymi i ekstra piłkami jest ilość materiału w każdym z nich. Niektóre rodzaje są wykonane do użytku w pomieszczeniach i na zewnątrz, podczas gdy inne są lepsze dla pogody i wysokości. Niezależnie od tego, czy grasz na twardej powierzchni, czy na miękkiej, możesz znaleźć odpowiednią piłkę do swojej gry. I pamiętaj, że istnieją różne rodzaje piłek tenisowych do różnych celów. Doskonały wybór dla Twojej gry zależy od Twojego stylu i rodzaju powierzchni, na której grasz.

Przy zakupie piłki tenisowej, wybierz piłkę dobrej jakości. Najtańsze piłki nie są zazwyczaj tak trwałe i nie będą odbijać się tak konsekwentnie jak piłki premium. Zakup wysokiej jakości piłki zwiększy trwałość i sprężystość Twojej gry. Poza trwałością i odbiciem, wysokiej jakości piłki będą służyć przez długi czas. Jeśli grasz na glinianej powierzchni, rodzaj piłki tenisowej, której używasz jest ważny. Lepiej jest kupić piłkę wykonaną z naturalnej gumy, ponieważ jest ona bardziej odporna niż syntetyczna lub plastikowa.

Podczas gdy wszystkie piłki tenisowe są trwałe, wszystkie one wymagają różnych technik, aby być skuteczne. Najczęściej spotykanym typem jest standardowa i nigdy nie należy jej zmieniać. Kolejnym rodzajem jest wersja wysokogórska. Piłka wysokogórska jest przeznaczona do gry na większych wysokościach. Jest ona zazwyczaj droższa od standardowej piłki. Będzie się lepiej odbijać na twardej powierzchni niż na miękkiej, ale będzie mniej trwała na większych wysokościach.

Istnieją dwa rodzaje piłek tenisowych. Te używane na kortach trawiastych wykonane są z trawy i syntetycznej gumy. Należy unikać tych używanych na kortach twardych. Mają one cienki filc i nie są tak wytrzymałe, jak te przeznaczone na twarde nawierzchnie. Grubsza piłka jest lepsza do uderzania piłki o twardą nawierzchnię. Miękka piłka jest bardziej odpowiednia na miękkie nawierzchnie. Zawsze należy brać pod uwagę rodzaj kortu. Piłka tenisowa przeznaczona na trawę jest lżejsza niż piłka na korty twarde.

Powiązane artykuły