Windsurfing – zacznij już dziś!

Sport stanowi jedną z najważniejszych dziedzin ludzkiego życia. System edukacji przyzwyczaił nas do istnienia sportu w codziennym życiu, jednak nie zawsze kojarzy się nam z czymś pozytywnym. Nie każdy nauczyciel WF-u jest w stanie zainteresować wykładaną przez siebie dziedziną i wpoić uczniowi jej sens oraz jej pozytywny wpływ na dalsze życie. A przecież właśnie tak jest ze sportem, który uprawiany regularnie może nieść za sobą wiele pozytywnych wartości dla naszego zdrowia nie tylko fizycznego ale również psychicznego. Wiele badań udowodniło, że dzięki aktywnemu zajmowaniu się sportem możemy obniżyć poziom cukru we krwi, regulować przemianę materii a także obniżyć ryzyko powstawania różnego rodzaju zaburzeń, chociażby sercowo-naczyniowych.

Windsurfing stanowi jeden z ciekawszych rodzajów aktywności sportowej, o którym zazwyczaj nie wspomina się na zajęciach w szkole. Sport polega na utrzymywaniu się na falach za pomocą specjalnie do tego przeznaczonej deski oraz przymocowanego do niej pędnika. Dopiero po tym, gdy złapiemy równowagę na desce zaczyna się prawdziwa zabawa! Możemy poruszać się na wodzie, wykonywać akrobacje w powietrzu albo po prostu ujeżdżać fale, wdychając przy tym morskie powietrze!

Początków tego sportu należy upatrywać w latach 60. w trakcie których na jednej z kalifornijskich plaż konstruktor lotniczy Jim Drake i matematyk Hoyl Schweitzer połączyli siły i z pomocą znajomych skonstruowali pierwszą deskę windsurfingową. Od tamtej pory Los Angeles stało się kolebką tego nowego sportu, choć największą popularnością cieszył się w Europie Zachodniej. Dziś, pomimo tego, że windsurfing nie należy do sportu dziedzin Olimpijskich, wciąż ma swoich zwolenników. W Polsce również istnieją grupy organizujące szkolenia windsurfingowe oraz przygotowujące nowych adeptów chętnych na podbijanie morskich fal! Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś już dziś zamówił sprzęt potrzebny do rozpoczęcia nowej, sportowej przygody!

Dakine to sklep internetowy, który oferuje wysokiej jakości asortyment sportowy. Firma posiada wieloletnią tradycje w tej dziedzinie, zaś samo ulokowanie głównej siedziby sklepu na słonecznych Hawajach stanowi idealne warunki do zajmowania się przygotowywaniem akcesoriów przeznaczonych do uprawiania sportów wodnych. Dakine od 1979 roku jest producentem rzeczy związanych z surfingiem, a z biegiem czasu poszerzyło swoje portfolio o kolejne sporty takie jakie jazda na rowerze (downhill, bmx, MTB), skateboarding, snowboarding itp. Sklep Dakine posiada jednak największe doświadczenie w produkcji asortymentu stworzonego dla uprawiania sportów wodnych, więc wybierając produkty tej firmy z pewnością dokonasz dobrego wyboru!

Autor

Tomasz

Największy w Polsce portal o tenisie